Aşağıdaki uygulamalar örnek olarak seçtiğimiz uygulamalardır. Sağdaki menüleri kullanarak ilgi duyduğunuz konu başlığını seçebilir, soldaki menülerden de en çok tıklanan uygulamaları inceleyebilirsiniz. Uygulamaların bilgisayarınızda çalışması için lütfen açıklamayı okuyunuz.

Web sitemizde kullanımınıza sunduğumuz uygulamalar Firefox ve Internet Explorer 11 tarayıcıları ile çalışmaktadır. Maalesef Chrome ve Microsoft Edge ile çalışmamaktadır.

Uygulamalar java ile hazırlanmıştır. Eğer örnekler açılmıyorsa, lütfen bilgisayarınıza java yükleyiniz. Java'yı yüklediğiniz halde, bilgisayarınızın güvenlik ayarları nedeniyle uygulamalar çalışmayabilir. Lütfen java yardım sayfasını okuyunuz.

Uygulamaların çalışması için 1. Bilgisayarınızın denetim masasında Java yazılımı etkinleştirilmeli, 2. Tarayıcınızda java etkin olmalı, 3. Uygulamaya tıkladığınızda tarayıcınız uygulamanın çalışması için sizden izin ister, her zaman çalıştırması için izin vermelisiniz.

Matematik Uygulama Örnekleri

Katı Cisimler Uygulama Örnekleri

Aşağıdaki uygulamalar Cabri 3D yazılımı ile hazırlanmıştır. Uygulamaların açılması için lütfen ücretsiz Cabri 3D eklentisini yükleyiniz.

Geometri Uygulamaları

Matematik

Geometri

Kullanıcı Menüsü

Dosya Kategorileri

72 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

İnteraktif Matematik Yazılımı v 1.0

Fonksiyon grafikleri, İkinci Dereceden Denklemler ve Kökleri, Trigonometri, Logaritma, Limit, Türev ve İntegral ile ilgili öğretici interaktif uygulamalar.

İnteraktif Geometri Yazılımı v 1.2

Üçgenler ve çemberler ile ilgili merak ettiğiniz konuları interaktif olarak öğrenin. Onlarca ücretsiz uygulama bir tek programda bir arada.