Site Hakkında

SİTE EDİTÖRÜ:
Sample Image

ÇETİN ÖZYURT

1972 yılında Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde doğdum. 1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. Mezuniyetten günümüze kadar özel okullarda çalıştım. Halen bir özel okulda çalışmaktayım.

Eğitimde teknoloji kullanımına olan ilgimden dolayı DirectX ve Vbasic.net öğrenerek İnteraktif Matematik ve İnteraktif Geometri yazılımlarını hazırladım.Daha sonra hazır yazılımlar olan Java ve Cabri ile devam etmeye karar verdim. İnternetin yaygınlaşması ve hızlanmasıyla da çalışmalarımı İnteraktif Matematik ve Geometri Sitesi üzerinden sürdürmekteyim.

 

SİTENİN AMACI: 
Sample Image

Sitenin kuruluş amacı, her ne kadar içeriğinde çeşitli dökümanlar, makaleler, biyografiler bulunsa da, matematik ve geometrinin anlatılması ve anlaşılması zor kavram ve kurallarını günümüz eğitim teknolojileri yardımıyla öğrenciler nezdinde daha anlaşılır ve sevimli kılmak, öğretmenlerimize de soyut konuları anlatmada yardımcı olmaktır

Ağırlık geometride olmak üzere, matematik ve geometrinin temel kavram ve kuralları Java ve Cabri yardımı ile interaktif uygulamalar kullanılarak verilmektedir. Sitemiz öğrencilerden ziyade öğretmenlerin kullanımına uygundur. Öğretmenler, yeri geldiğinde 5-10 dakikalığına sitemizi kullanabilir, sinevizyon veya akıllı tahta yardımıyla derslerini daha zevkli ve anlaşılır hale getirebilirsiniz.

Sitemiz, konu anlatım sitesi değildir. Video konu anlatımına dayalı başta www.ekolhoca.com olmak üzere bir çok güzel site mevcuttur.

Geometri Uygulamaları

Matematik

Geometri

Kullanıcı Menüsü

Dosya Kategorileri

78 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

İnteraktif Matematik Yazılımı v 1.0

Fonksiyon grafikleri, İkinci Dereceden Denklemler ve Kökleri, Trigonometri, Logaritma, Limit, Türev ve İntegral ile ilgili öğretici interaktif uygulamalar.

İnteraktif Geometri Yazılımı v 1.2

Üçgenler ve çemberler ile ilgili merak ettiğiniz konuları interaktif olarak öğrenin. Onlarca ücretsiz uygulama bir tek programda bir arada.