Yardım Sayfası

İnteraktif Uygulamalar için yardımcı uygulama yüklemeniz gerekmektedir

JAVA UYGULAMALARI
 Sample Image

Düzlem geometri uygulamalarının tamamı java yazılımı ile hazırlanmış uygulamalardır. Java uygulamaları Firefox ve Internet Explorer tarayıcıları ile sorunsuz çalışmaktadır. Maalesef Chrome ve Microsoft Edge tarayıcıları tarafından desteklenmemektedir.

Uygulamalar java ile hazırlanmıştır. Eğer örnekler açılmıyorsa, lütfen bilgisayarınıza java yükleyiniz. Java'yı yüklediğiniz halde, bilgisayarınızın güvenlik ayarları nedeniyle uygulamalar çalışmayabilir. Lütfen java yardım sayfasını okuyunuz.

Uygulamaların çalışması için 1. Bilgisayarınızın denetim masasında Java yazılımı etkinleştirilmeli, 2. Tarayıcınızda java etkin olmalı, 3. Uygulamaya tıkladığınızda tarayıcınız uygulamanın çalışması için sizden izin ister, her zaman çalıştırması için izin vermelisiniz.

 

CABRİ 3D UYGULAMALARI
 Sample Image

Uzay geometri ve katı cisim uygulamaları Cabri 3D yazılımı ile hazırlanmıştır. Uygulamaların internet gezgininizde açılabilmesi için sisteminize yardımcı bir yazılım yüklenmelidir. Cabri 3D uygulamaları Firefox ve Internet Explorer tarayıcıları ile sorunsuz çalışmaktadır. Maalesef Chrome ve Microsoft Edge tarayıcıları tarafından desteklenmemektedir.

  • Aşağıdaki uygulamalar Cabri 3D yazılımı ile hazırlanmıştır. Uygulamaların açılması için lütfen ücretsiz Cabri 3D eklentisini yükleyiniz.
  • Cabri 3D uygulamalarında fareye sağ tıklayarak şekilleri çevirebilir, şeklin üzerindeki noktalardan tıklayarak şekiller üzerinde değişiklik yapabilir, shift ve control tuşlarını da kullanabilirsiniz.

Geometri Uygulamaları

Matematik

Geometri

Kullanıcı Menüsü

Dosya Kategorileri

134 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

İnteraktif Matematik Yazılımı v 1.0

Fonksiyon grafikleri, İkinci Dereceden Denklemler ve Kökleri, Trigonometri, Logaritma, Limit, Türev ve İntegral ile ilgili öğretici interaktif uygulamalar.

İnteraktif Geometri Yazılımı v 1.2

Üçgenler ve çemberler ile ilgili merak ettiğiniz konuları interaktif olarak öğrenin. Onlarca ücretsiz uygulama bir tek programda bir arada.